Іноваційні технології, що змінюють правила ведення війни. Global Drone Academy: підсумки 2023 року

Бойові дії в Україні змінюють уявлення про принципи ведення війни та її складові. Війна зараз – це війна дронів. У кого їх більше, сучасніші технології та професійніші пілоти, той і перемагає. Найбільш затребуваною спеціальністю на фронті є пілоти FPV-дронів камікадзе. Дрони коштують від 400$, але спроможні знищувати живу силу та озброєння ворога вартістю мільйони доларів. Ключовим питанням перемоги є нарощування обсягів виробництва БПЛА та підготовці необхідної кількості професійних пілотів.

2023 рік став роком БПЛА в Україні. Виробництво FPV-дронів досягло рівня близько 50 тисяч щомісяця та продавжує зростати. У держбюджеті 2024 року на статтю «озброєння, військова техніка та боєприпаси» для ЗСУ виділяється 255 мільярдів гривень, з них 30 мільярдів, виділяються Мінцифри на закупівлю БПЛА, а загалом на закупівлю безпілотників у наступному році передбачено понад 43 млрд гривень. Професійні кваліфіковані пілоти – це те, що потрібно для домінування наших БПЛА в небі. Завдяки проекту «Армія Дронів» приватними школами було навчено більше 19 тисяч  пілотів, однак реальна потреба ЗСУ на порядок більша.

Навчальний центр Global Drone Academy (скорочено GDA) з квітня 2022 року підготував більше 3500 військових пілотів, в тому числі в 2023 році 2318, з яких 1617 в рамках проєкту «Армія Дронів». Академія є активним учасником проєкту «Армія Дронів» та входить в топ кращих навчальних центрів в Україні по підготовці військових пілотів БПЛА: квадрокоптерів, FPV дронів та БПАК літакового типу. Антон Векленко, керівник та співзасновник Global Drone Academy, відзначає, що саме підготовка висококваліфікованих військових пілотів БПЛА є головною місією GDA.

Сьогодні GDA навчає в Києві та Харкові, близько 300 людей щомісяця за п’ятьма різними програмами: «Аеророзвідка цивільними квадрокоптерами», «Оператор БПАК літакового типу», «Пілот ударних FPV квадрокоптерів», «Тепловізійна розвідка дронами» та «Виявлення та протидія ворожих БПЛА». Навчальні програми постійно розвиваються та вдосконалюються. Навчання проводять кваліфіковані інструктори із справжнім бойовим досвідом.

Своєчасна військова домобілізаційна підготовка населення також є важливою складовою національного спротиву. За словами керівника школи Антона Векленка важливим питанням є підготовка цивільних: «Війна не закінчиться завтра і «пікселі» доведеться одягнути кожному. Наша школа проводить безкоштовні навчання для військових. Цивільні мають можливість обрати будь-який з наших напрямів та сплатити його. Окрім важливих знань та навичок, надають можливість на безкоштовну підготовку військових». Обрати напрямок та дізнатися все про навчання можна на сайті академії за посиланням, або в Instagram.

Також, Global Drone Academy прийняла активну участь у створенні ГО «Українська асоціація операторів безпілотних апаратів» (UAUVO), метою якої є підтримка та розвиток професійної спільноти операторів та пілотів БПЛА в Україні.

Добавить комментарий