Українців годують ГМО?

Завжди вражає талант наших чиновників перетворювати будь-яке явище на стартап для “схематозів”.
Наприклад, ГМО.

Для пересічних громадян це не більше, ніж абревіатура на обгортці печива чи якогось іншого продукту харчування.
А для “кмітливого та винахідливого” чиновника – це теж харчування, але трохи в іншому сенсі та геть в інших масштабах.

Існує інформація, що відсоток вирощеної в Україні генетично модифікованої сої досить високий. За оцінками експертів, це близько 50-60%, а подекуди називають і цифру навіть у 90%. Втім, якогось точного обліку немає, оскільки офіційно генетично модифіковану сою в Україні не вирощують. 

Наприклад, у своєму нещодавньому офіційному релізі Держспоживслужба повідомляє наступне:

«Останнім часом з’являються повідомлення про начебто завезення на територію України насіння сої з ГМО. Держпродспоживслужба нагадує, що ввезення на територію України, у тому числі, в режимі реекспорту, насіння сої з використанням ГМО заборонено чинним законодавством України… Повідомляємо, що станом на 1 квітня в Україні не зареєстровані сорти сої з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням. Інформація про ввезення такої продукції також на сьогоднішній день відсутня».

https://dpss.gov.ua/news/stosovno-vvezennya-nasinnya-soyi-z-vikoristannyam-gmoІ навіть є новини про посилення митного контролю 

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image-6.png


В цьому місці ми нагадаємо про старий добрий “контрабас”.

В той самий час, у профільних чатах трейдерів є об’яви про пошук сої БЕЗ ГМО для купівлі. Тобто, виходить, що її ще треба пошукати?

(Скріншот з трейдерських чатів)

А також, на офіційних сайтах компаній трейдерів можна знайти у переліку сою і сою без ГМО (цікаво, правда?):

https://agrotender.com.ua/kompanii/comp-3962

https://tripoli.land/soya-bez-gmo
https://agrotender.com.ua/kompanii/comp-2329При цьому, неофіційні джерела повідомляють, що Держспоживслужба дає дозвіл на використання у виробництві ГМ сої, власне там, де потрібно виробникам. Про інтереси споживачів в цьому випадку не йдеться.

Окрема схема – це потоки від офіційної сертифікації ГМ шроту, олії, бобів сої як таких, в яких відсутня генномодифікована сировина. Тобто, простими словами, “шльопають”  «без ГМО», або «соя українська», чи «боби сої». Звісно, така процедура вимагає обов’язкової вдячності, еквівалентної певній кількості умовних одиниць, бажано з портретами американських президентів.

Отже, продукція, що йде на експорт, у великих обсягах, містить ГМО. Ділки навряд замислюються над тим, якими можуть бути наслідки цієї омани. 

Раніше Україна вже мала проблеми із забороною експорту своєї продукції в ЄС через схожі причини, опинившись в епіцентрі міжнародного скандалу. 

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image-7.pngМинули роки, а питання досі актуальне.  

Але, окрім сої є також інша продукція, що має велике значення для населення. Здорожчало м’ясо, яйця, соняшникова олія.

На поточний момент, соняшникова олія перетворилась мало не на золото-валютний запас майже для  кожної української родини, адже ціни на неї сягнули небес, і споживачі тепер не роздивляються так прискіпливо позначки дрібним текстом. Більше за склад продукту їх цікавить ціна. 

На тлі того, що населення не має змоги повноцінно працювати і вести бізнес через локдауни, вимоги до якості споживчих товарів знижуватимуться. Ну як цим не скористатись, якщо є можливість, інструмент і повноваження?

Те, що далі за ланцюжком, це все, так чи інакше, потрапляє до харчового обігу тих самих пересічних громадян (ймовірно, навіть, не лише в Україні), нікого особливо не цікавить. Те, що тим шротом годують птахів на птахофабриках, худобу всередині країни, теж нікого не цікавить. 

Бо, більше цікавить те, як швидше “відбити” інвестицію в призначення на таку хлібну посаду. Ну, і в профільне міністерство треба обов’язково занести “ординський вихід”, тобто данину.

А ще ж нові авто самі себе не куплять, як і десятки квартир. За запитом в Гуглі, можна знайти цікаве про майно дядь і тьоть, що обіймають посади в Держспоживслужбі.

Важко в наш час бути успішним стартапером. Треба встигнути, поки черговий катаклізм керований розлюченим натовпом не розжене ці “рога і копита”.

Ми продовжимо слідкувати за ситуацією з ГМО, ознайомлювати громадськість з розвитком подій, та в майбутньому назвати прізвища осіб, які винні у цьому всеукраїнському схематозному безладі.

Learn about the therapeutic benefits of gardening and horticulture at Gardening Therapy on wiresummit.org .

Добавить комментарий